Ile kosztuje życie w Holandii?

Ile kosztuje życie w Holandii? To chyba jedno z najczęściej zadawanych pytań ze strony naszych kandydatów, którzy planują swój pierwszy wyjazd w celach zarobkowych do Królestwa Niderlandów. Niestety nie da się jednoznacznie na nie odpowiedzieć ponieważ wiele zależy od potrzeb i preferencji danej osoby, jednakże chcielibyśmy Wam przybliżyć w tym artykule jakie są przeciętne koszty życia w Holandii.

Warto na wstępie wspomnieć o tym jakie minimalne wynagrodzenie obowiązuje na terenie Holandii. Stawki te są aktualizowane dwukrotnie w ciągu roku tj. 1-ego stycznia oraz 1-ego lipca.


Od 1 stycznia 2024 r. jednolita ustawowa godzinowa stawka minimalna brutto wynosi:

 • w wieku 21 lat i starszych – € 13.27
 • w wieku 20 lat – € 10.62
 • w wieku 19 lat – € 7.96
 • w wieku 18 lat – € 6.64
Ręka trzymającą portfel, z którego wystają banknoty euro. Portfel jest czarny i skórzany, a banknoty są różnej wartości.
Dlaczego warto podjąć pracę w Holandii z Duijdam Works? Jedną z niewątpliwych korzyści jest fakt, że w naszej agencji zatrudnienia nie obowiązuje stawka wiekowa – przy każdej z naszych ofert w zakładce Oferty pracy znajdziesz stawkę godzinową, którą oferujemy na danym stanowisku niezależnie od Twojego wieku.

Koszty żywności i podstawowych środków chemicznych

Jeśli zastanawiacie się ile kosztuje w Holandii tzw. koszyk podstawowych produktów żywnościowych – poniżej przygotowaliśmy dla Was krótkie zestawienie przykładowych cen produktów obowiązujących w sklepach sieciowych, które cieszą się w Holandii dużą popularnością.

 • Pieczywo – chleb krojony €1,50, bułka €0,25/szt.
 • Nabiał – mleko €0,89/1l , ser żółty €2/200g , jogurt owocowy €0,49/150g
 • Napoje – kawa rozpuszczalna €5/200g, herbata czarna €0,45/20szt., sok pomarańczowy €1,69/1l, woda niegazowana €0,49/1,5l
 • Tłuszcze – Olej €1,99/1l , masło €2,35/250g
 • Owoce i warzywa – banany €2,19/kg , jabłka €1,79/kg, pomarańcze €2,19/kg, pomidory €1,69/500g, ogórek szklarniowy €1/szt., papryka €0,45/szt., ziemniaki €1,75/kg , pieczarki €1,45/250g
 • Produkty sypkie – mąka pszenna €0,89/kg, cukier biały €0,95/kg, sól €0,65/500g , makaron €1/500g, ryż €1,2/500g
 • Mięso – piersi z kurczaka €9/800g, mięso mielone wieprzowo-wołowe €5/600g, wędlina w plastrach €1,80/150g
 • Inne – czekolada mleczna €0,85/100g, płatki kukurydziane €1,65/500g , dżem €1,5/450g, orzeszki ziemne €1,09/250g
 • Chemia – Płyn do mycia naczyń €2,30/0,5l, Proszek do prania €7/kg, Mydło do rąk w płynie €2/300ml
Koszty transportu

W Holandii transport publiczny jest dobrze rozwinięty, co ułatwia poruszanie się po kraju. Koszt biletu jednorazowego na pociąg, autobus lub tramwaj zależy od odległości podróży, ale przybliżony koszt to zazwyczaj od kilku do kilkunastu euro. Najczęstszym wyborem jeśli chodzi o środek transportu w Holandii jest rower. W miastach holenderskich często poruszanie się rowerem jest szybsze niż korzystanie z samochodu lub komunikacji publicznej, szczególnie w godzinach szczytu. Holandia słynie z doskonale rozwiniętej infrastruktury rowerowej. Ścieżki rowerowe często prowadzą prosto przez centra miast, co pozwala uniknąć korków drogowych. Istnieją liczne miejsca do parkowania rowerów, zarówno w centrum miasta, jak i na obrzeżach. Nie trzeba martwić się o opłaty parkingowe ani o miejsce parkingowe, co jest częstym problemem dla samochodów.

Pracownikom Duijndam Works korzystającym z zakwaterowań firmowych, które znajdują się w odległości mniejszej niż 10 kilometrów od miejsca pracy oferujemy możliwość korzystania z roweru firmowego, również w celach prywatnych. Jeżeli miejsce Twojej pracy znajduje się powyżej 10 kilometrów od zakwaterowania firmowego oferujemy możliwość transportu samochodem firmowym – nie musisz martwić się o cenę paliwa czy ubezpieczenia samochodu, te koszty pokrywa Duijndam Works.

Przykładowe ceny biletów transportu publicznego:
Pociąg – Haga – Amsterdam €13.60
Autobus – Westland (Poeldijk/Wateringen/Kwintsheul) – Haga €3-5
Autobus – Maasdijk – Haga €4-7

Koszty zakwaterowania

Jako agencja zatrudnienia kierujemy nasze oferty pracy w Holandii zarówno do osób posiadających własne zakwaterowanie, jak i do tych kandydatów, którzy poszukują pracy z zakwaterowaniem firmowym. Naszym pracownikom oferujemy komfortowe zakwaterowania, które posiadają certyfikat SNF. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić zakwaterowanie jak najbliżej firmy, w której rozpoczniesz pracę. Jeśli będzie to możliwe, uwzględnimy Twoje osobiste preferencje. Wszystkie lokalizacje mieszkalne posiadają bezpłatne WiFi. W naszych domach znajduje się wspólny salon z TV, w pełni wyposażona kuchnia, łazienka, toaleta oraz sypialnie. Aktualnie opłata za zakwaterowanie wynosi €127 tygodniowo.

Podsumowując, praca w Holandii to świetna okazja dla osób szukających nowych możliwości i dobrych zarobków. Agencja pracy Duijndam Works zapewnia wsparcie w znalezieniu pracy, a także oferuje możliwość skorzytania z zakwaterowania i transportu firmowego. Dzięki temu możesz skupić się na zdobywaniu doświadczenia i cieszyć się komfortowym życiem w Holandii. Wypełnij aplikację tutaj i przekonaj się co możemy Ci zaproponować!
Scroll to Top